הלוואת גרייס

מה הקשר בין אווה מריה להלוואות בנק? רובכם וודאי שומעים את השאלה הזו ומגחכים. הרי ברור שאין קשר בין החסד הנוצרי ובין הלוואות כספיות. ובכן, תתפלאו לשמוע כי יש תשובה לשאלה הזו – והיא נקראת גרייס. ההלוואות נקראות כך בעקבות המילה הלועזית – Grace (חסד) והן אכן שמות לעצמן למטרה לבוא לקראת הלווה ולהכיר בצרכיו, ולעשות עמו "חסד" בתחום ההלוואות.

בחברתנו מכירים בכך שלא לכל לווה ישנה אפשרות להתחיל להחזיר את הכסף ברגע שנלקחת ההלוואה. כאן ההלוואה הזו נכנסת לתמונה. גרייס היא הלוואה אשר נותנת ללווה זמן "חסד" בין לקיחת ההלוואה לתחילת התשלומים. כלומר, הלווה מקבל את הכסף, ורק לאחר זמן קצוב (כמה חודשים לדוגמא) מתחיל לשלם חזרה את ההלוואה. על הזמן החסד הלווה לא משלם ריבית.

סוג נוסף של הלוואה כזו הן הלוואות בהן הלווה משלם את הריבית ואת תשלומי ההצמדה באופן שוטף כל חודש, אך את סכום הלוואה עצמה משלם הלווה בבת אחת לאחר זמן מסוים.

הלוואה מיידית זו מתאימה הן לאנשים פרטיים והן לעסקים, אשר יודעים שיוכלו להחזיר את הכסף בקרוב, אך אין בבעלותם את הסכום כרגע. לדוגמא – זוג אשר קנה דירה חדשה אך עדיין לא מכר את הדירה הישנה וצריך עזרה כלכלית בקניית הדירה החדשה. הלוואת גרייס תתן לזוג את הסכום המבוקש אך הם לא יצטרכו לשלם בפרק הזמן הקרוב, דבר אשר ייתן להם חלון הזדמנויות למצוא קונים לדירה הישנה, וכך להשיג חזרה את הכסף. דוגמא נוספת היא פתיחת עסק חדש אשר צריך הון התחלתי אך אין לו עדיין מקורות הכנסה.

הסכומים הנלווים והריבית בגרייס דומים להלוואות רגילות, והן פשוט באות לקראת הלווה ומתחשבות בזמן שלוקח להסדיר עניינים פיננסיים. הלוואות גרייס עוזרות ללווה לחזור "לעמוד על הרגליים" ונותנות לו את הזמן הדרוש להשיג את הכסף.

חשוב לדעת שההלוואות מתאימות רק לאנשים או עסקים שיודעים בוודאות כי יהיה ברשותם את הכסף הדרוש לאחר פרק מסוים, וכי יש ביכולתם להוכיח זאת. לא מומלץ לקחת מימון אם הלווה לא בטוח שיוכל להחזיר את הכסף בזמן הקצוב.