פרופ' יורם ברק
מומחה בפסיכיאטריה
ד"ר תודר דורון
פסיכיאטר מומחה
ד"ר רוני ומוש
פסיכיאטר ופסיכותרפיסט
ד"ר טלי וישנה
פסיכיאטרית מומחית
ד״ר ירון גילת
מומחה בפסיכיאטריה
נוהל שימוש בפורום:
פורום המומחים מתמקד בנושאים הקשורים לדיכאון וחרדה. המומחים שלנו ישמחו לענות לשאלות בנושא אבחון המחלה והטיפול בה. משתתפי הפורום מתבקשים להימנע משפה בוטה ופרסום מסחרי בפורום. השאלות בפורום יפורסמו וייענו, לכל היותר, כעבור 48 שעות מרגע שליחתן, למעט שבתות וחגים. מנהלי הפורום שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם הודעות המפרות את הוראות תנאי השימוש ושאינן הולמות את רוח הפורום או את מטרתו. התשובות בפורום מטעם ובאחריות רופאי הפורום ואינן מהוות תחליף להתייעצות עם הרופא המטפל.
פורום מומחים בנושא דיכאון וחרדה
 

פורום מומחים

 
אני מתמודדת עם תקופה מאוד קשה בחיי. אבי חולה סופני ואני נאלצת להחזיק את המשפחה כולל תמיכה באח בעייתי וניהול בירוקרטיות בכל הקשור במצב של אבי ואחי. אני במצב רוח ירוד ותחושת עצבות מתמשכת, נוטלת ויפאקס 225 מ״ג מזה ארבעה חודשים, אך לא מרגישה הטבה במצב הרוח ואני חסרת אנרגיות. אומנם אני מתפקדת ועובדת אך פרט לזה בעיקר מתכנסת בעצמי. אני גם מטופלת כמעט שנה אצל פסיכותרפיסטית והמשבר שאני חווה ממשיך. נטלתי יחד עם הויפאקס גם קסניגס והרופא שינה לי את המינון והמליץ להפסיק את הקסניגס והעלה את המינון של הויפאקס ל 300 מ״ג ליום. שוב אחרי תקופה לא חלה הטבה והוא המליץ לחזור ל225 מ״ג ביום והוסיף לי כדור מודאל בערב ובהדרגה לקחת גם בבוקר עם לא תהיה הטבה. רציתי לברר על יעילות הטיפול המשולב והאם יש אפשרות להגברת תאבון כי אני חוששת מהשמנה?0
תשובה מפי ד"ר יובל בן אמנון, פסיכיאטר מומחה ופסיכותרפיסט:
שלום רב.
מודאל עשוי להרגיע ולשפר את התגובה לנוגדי הדיכאון במיוחד אם הדכדוך מלווה בתחושה של אי שקט ועצבנות. הוא שילוב מקובל בטיפול בדיכאון.
הוא אכן עלול לגרום לעליה במשקל אך במינונים נמוכים (50-100 מ"ג ביום) הסיכון לכך נמוך. אני מציע לעקוב אחרי המשקל ובמקביל גם לנסות לבצע פעילות גופנית מתונה שעשויה אף היא לשפר את הרגשתך.
במידה ואכן תחול עליה במשקל יש לפנות שוב לרופא המטפל על מנת לשקול שילוב תרופתי אחר
.

בהצלחה,
דר' יובל בן אמנון


פורום מומחים בנושא דיכאון וחרדה


חזרה לפורום מומחים
 
לאתר בגרסת סלולאר לחץ כאן